بهبودى یافتن استفاده جنگنده ایرانی سلاح ایرانی

بهبودى یافتن: استفاده جنگنده ایرانی سلاح ایرانی وزارت دفاع سپاه تانک ایرانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی برجام قوی‌ترین توافق عدم اشاعه سلاح روی زمین است/ دیگر بر آینده امنیتی‌مان مدیریت نداریم ، جان کری

وزیر خارجه پیشین آمریکا در توصیف ترامپ گفت: اینجا مردی را داریم که توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران را که سطح بالایی از دسترسی و بازرسی را به ما داده بود، مورد

برجام قوی‌ترین توافق عدم اشاعه سلاح روی زمین است/ دیگر بر آینده امنیتی‌مان مدیریت نداریم ، جان کری

جان کری: برجام نیرومند ترین توافق عدم اشاعه سلاح روی زمین است/ دیگر بر آینده امنیتی مان مدیریت نداریم

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه پیشین آمریکا در توصیف ترامپ گفت: اینجا مردی را داریم که توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران را که سطح بالایی از دسترسی و بازرسی را به ما داده بود، مورد نقد قرار می دهد و در عین حال می رود و به رهبر کره شمالی چیزی را می دهد که پدر و جد و پدر جد او بیش از هر چیزی می درخواست کردند و آن دیدار با رییس جمهور آمریکا بود.

به گزاش ایلنا، «جان کری» وزیر خارجه دولت اوباما، در مصاحبه ای با شبکه «ان بی سی»، توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران را نیرومند ترین توافق عدم اشاعه سلاح روی زمین تا زمانی که آمریکا از آن خارج شد خواند و گفت: ما با وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران نشستیم و مذاکره کردیم. هیچ کس تا آن وقت به هیچ یک از وزرای خارجه کشور عزیزمان ایران جهت چهل سال مذاکره نکرده بود.

وی مدعی شد: در آن وقت کشور عزیزمان ایران ۱۲ هزار اورانیوم غنی شده است داشت که جهت ده تا ۱۲ بمب هسته ای کافی بود. آنها تناوب سوخت هسته ای ارزش را کامل کرده بودند. آنها رآکتور پلوتونیوم داشتند، که می توانست پلوتونیوم مورد نیاز جهت ساخت دو بمب در سال را تولید کند. آنها با درصد بالایی غنی سازی می کردند و ۲۷ هزار سانتریفیوژ داشتند.

برجام قوی‌ترین توافق عدم اشاعه سلاح روی زمین است/ دیگر بر آینده امنیتی‌مان مدیریت نداریم ، جان کری

وزیر خارجه دولت اوباما افزود: با وجود اینکه امروز آمریکا از این توافق خارج شده است و البته کشور عزیزمان ایران هنوز از این توافق خارج نشده هست؛ ایرانی ها کمتر از ۵ هزار سانتریفیوژ دارند و آنها به ۳.۶۷ % غنی سازی محدود شدند که نمی تواند در این سطح به بمب تبدیل شود. آنها به ۳۰۰ کیلوگرم اروانیوم غنی شده است در انبارهایشان جهت ۱۵ سال محدود شدند و تا ابد به پروتکل الحاقی که به ما توانایی بازرسی از هر تاسیساتی که به آن مشکوک هستیم را می دهد، متعهد شده است اند. این چیزی است که دونالد ترامپ از آن خارج شده است است.

«کری» با بیان اینکه ترامپ با خروج از برجام همه این ها را پشت گوش انداخته هست، گفت: ما دیگر بر آینده امنیتی مان مدیریت نداریم.

وزیر خارجه پیشین آمریکا در توصیف ترامپ گفت: اینجا مردی را داریم که توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران را که سطح بالایی از دسترسی و بازرسی را به ما داده بود، مورد

وزیر خارجه سابق آمریکا در خصوص نشست یکسان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با ترامپ گفت: در اصل شما می خواهید با هرکسی دیدار داشته باشید، ولی یک علت وجود دارد که بوش و اوباما و ریگان و بوش پدر هیچ کدام این راه را نرفتند؛ چون آنها می دانستند هیچ تضمینی در مورد کاری که کره شمالی خواهد کرد، وجود ندارد و کره شمالی هم قبلا توافقی که در دولت کلینتون بسته شده است بود را نقض کرده بود.

وی در توصیف ترامپ گفت: اینجا مردی را داریم که توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران را که سطح بالایی از دسترسی و بازرسی را به ما داده بود، مورد نقد قرار می دهد و در عین حال می رود و به رهبر کره شمالی چیزی را می دهد که پدر و جد و پدر جد او بیش از هر چیزی می درخواست کردند و آن دیدار با رییس جمهور آمریکا بود.

کری افزود: او(ترامپ) نه تنها این امتیاز را به آنها می دهد، بلکه به هیچ توافقی هم در مورد بازرسی ها و نظارت های آژانس انرژی اتمی نمی رسد. این بزرگترین توافق دنیا از نظر آنهاست.

برجام قوی‌ترین توافق عدم اشاعه سلاح روی زمین است/ دیگر بر آینده امنیتی‌مان مدیریت نداریم ، جان کری

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | کره شمالی | دونالد ترامپ | وزیر خارجه کشور | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz