بهبودى یافتن استفاده جنگنده ایرانی سلاح ایرانی

بهبودى یافتن: استفاده جنگنده ایرانی سلاح ایرانی وزارت دفاع سپاه تانک ایرانی

گت بلاگز عمومی پیشگیری و درمان بوی بد دهان با این راهکار ارزان

 از کابوس های هر انسانی این است که روزی با بوی بد دهانش مواجه شود و در پی روشی

پیشگیری و درمان بوی بد دهان با این راهکار ارزان

 از کابوس های هر انسانی این است که روزی با بوی بد دهانش مواجه شود و در پی روشی جهت از بین بردن آن باشد. اگر این کابوس این روزها شما را رها نمی کند، جهت شما پیشنهاد خاص ای داریم. در این مطلب می خواهیم شما را با روشی آشنا کنیم که نه تنها بسیار ارزان است بلکه می تواند در برطرف بوی بد دهان شما سهمی بزرگ داشته باشد. با بی بی نیمز همراه باشید.

پیشگیری و درمان بوی بد دهان با این راهکار ارزان

 علائم زیادی وجود دارند که می توانند نشان دهند تنفس شما بد بو هست. آیا متوجه شده است اید که هنگامی که شروع به حرف زدن می کنید، افراد از شما فاصله می گیرند؟ آیا هنگامی که آنها را می بوسید صورتشان را برمی گردانند؟ اگر فکر می کنید ممکن است تنفس تان بدبو باشد، آزمون راحت ای وجود دارد که می توانید انجام دهید. کافیست داخل مچ دست تان را لیس بزنید و بو بکشید؛ اگر بد بو هست، می توانید تا حدود زیادی مطمئن باشید که نفس تان هم بد بو هست. یا از یک دوست خیلی صمیمی بپرسید که کاملا با شما روراست باشد و حقیقت را بگوید.

علل مهم بوی بد دهان چیست؟

عادات بد در بهداشت دهان و دندان

در واقع، مورد نیاز است که حداقل روزی دو بار دندان های خود را به خوبی مسواک بزنید. تمیز کردن بین دندان ها با نخ دندان و همینطور پاک کردن سطح زبان با استفاده از مسواک و زبان پاک کن نیز توصیه می شود. باقی مانده مواد غذایی در بین دندان ها و روی زبان، نه تنها بوی بد دهان را ناشی می شود، بلکه منجر به بروز عوامل جدی تری مانند پلاک و بیماری های لثه و دندان نیز می شود.

مشکلات دندان که درمان نشده اند

تقریباً هر ضایعه دندانی، می تواند بوی بد دهان را در آینده منجر شود. یک دندان عقل نیمه در آمده که تمیز کردن باقیمانده مواد غذایی از کناره های آن مسئله است و یا یک آبسه ساده، می توانند در مدتی کوتاه تبدیل به یکی از مهمترین دلایل بوی بدن دهان شما شوند.

یکی از مهمترین دلایل بوی بد دهان نیز، بیماری های لثه هستند. بسیاری از افراد تا هنگامی که که متوجه بوی بد دهان خود نشوند، از ضایعاتی که در لثه ارزش در حال وقوع هست، آگاهی ندارند.

 از کابوس های هر انسانی این است که روزی با بوی بد دهانش مواجه شود و در پی روشی

خشکی دهان

بزاق دهان، اثرات غذاهای باقیمانده و همچنین باکتری هایی که از هوا وارد دهان می شوند را پاک می کند. در صورتی که دهان شما خشک باشد، پلاک ها شروع به رشد بر روی دندان ها می کنند. علاوه بر این، به تدریج پرسشها بیشتری نیز جهت دندان های شما به وجود می آیند که نهایتاً بوی بد دهان را نیز باعث می شود.

سینوس، مخاط بینی و لوزه ها

چنانچه پرسشها سینوسی دارید، ممکن است که مخاط آلوده به گلو برسد و در اثر تنفس در آنجا انباشته شود. در این صورت، این ترشحات انبار شده، بوی بسیار بدی را از گلو به دهان انتقال می دهند. همچنین مواد غذایی و باکتری هایی که در لوزه های شما گیر می کنند نیز می توانند از عوامل بوی بد دهان باشند.

مشکلات معده

بازگشت اسید معده به سمت اوج و ورود آن به دهان یکی از دلایل بوی بد دهان هست. ریفلاکس معده، می تواند علاوه بر بوی بد دهان، منجر به حساسیت دندان ها در برابر سرما و گرما و همچنین بیماری های سینوسی شود.

پیشگیری و درمان بوی بد دهان با این راهکار ارزان

سیگار

بوی سیگار، به اندازه کافی بد هست، ولی نقش سیگار در بوی بد دهان، بسیار زیاد هست. دهان شما، نخستین جایی است که دود سیگار به آن وارد می شود و همین مساله آسیب های زیادی را به دهان شما وارد می کند که از جمله آنها می توان به خشکی دهان، بیماری های لثه و عفونت های دهانی و سینوسی، اشاره کرد.

دندان های مصنوعی

دندان های مصنوعی، اغلب در بوی بد دهان نقش داشته اند. ولی در اغلب موارد، علت این بوی بد، عدم مواظبت صحیح از این دندان ها است.

راهکارهایی جهت پیشگیری از بوی بد دهان

۱- جویدن مقداری سبزی جعفری موجب کم کردن بوی بد دهان که ناشی از خستگی روزانه و نخوردن غذا هست، می شود. مصرف جعفری بعد از غذا به تازه شدن بازدم کمک می کند. اگر برگ جعفری به صورت آدامس جویده شود، بوی بد دهان را از بین می برد و استفاده از سیب بعد آن جهت درمان بوی دهان بسیار موثر است.

 از کابوس های هر انسانی این است که روزی با بوی بد دهانش مواجه شود و در پی روشی

۲- مسواک کردن با جوش شیرین نیز در برطرف بوی نامطبوع دهان بسیار موثر است چون مولکول های بو را به خود جذب می کند و فواید ضدباکتریایی دارد.

۳- استفاده از چاشنی های معطر مثل میخک، دانه های هل و رازیانه نیز بعد از هر وعده غذایی در برطرف بوی بد دهان بسیار موثر هست. این چاشنی های گیاهی فواید ضدمیکروبی دارند و بهداشت دهان و دندان ها را اصلاح می بخشند.

۴- عرق نعناع بوی بد دهان را کم می کند. استفاده از عصاره نعناع یا عرق نعناع قبل از خوابیدن و بعد از خوردن غذا می تواند در درمان پرسشها گوارشی ناشی از تخمیر مواد غذایی و ایجاد بوی بد دهان بسیار مؤثر باشد.

۵- پونه برطرف کننده سکسکه و بوی بد دهان هست. پونه ضد سرفه است و بوی بد دهان را از بین می برد و به عنوان ضدعفونی کننده به شمار می رود.

پیشگیری و درمان بوی بد دهان با این راهکار ارزان

۶- خوردن انجیر بوی بد دهان را از بین می برد. بررسی ها نشان می دهد؛ اگر انجیر با عسل مخلوط شود در تسکین زخم معده بسیار بافایده خواهد بود.

۷- تحقیقات نشان می دهد مصرف قهوه باعث خنثی شدن یا کم کردن باکتری هایی در دهان می شود که فعالیت آن ها از عوامل ایجاد بوی تلخ در دهان هست. البته نوشیدن زیاد قهوه به علت خشکی دهان ممکن است اثر تصویر داشته باشد؛ بعد نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

۸- نوشیدن آب کافی نیز یکی از راهکارهای بافایده جهت کم کردن بوی بد دهان هست. نوشیدن آب، هم به پاک شدن دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آن ها کمک کرده و هم از خشکی دهان جلوگیری می کند به همین علت بوی بد دهان را نیز برطرف می کند.

دندانپزشک چه کمکی می تواند بکند؟

چکاپ های مکرر به وسیله دندانپزشک به او اجازه می دهد تا جاهایی را که پلاک میان دندان های تان تشکیل شده است بررسی کرده و تمام این نواحی را که دسترسی به آنها سخت هست، تمیز کند. دندانپزشک می تواند عالی ترین شیوه تمیز کردن دندان و لثه و همچنین نواحی را که از تمیز کردن آن غافلید ( مانند زبان)، به شما نشان دهد.

tnews

واژه های کلیدی: مواد غذایی | دندانپزشک | وعده غذایی | نخ دندان | استفاده | بیماری | باکتری | مسواک | سیگار | دندان | باکتری

پیشگیری و درمان بوی بد دهان با این راهکار ارزان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz