بهبودى یافتن استفاده جنگنده ایرانی سلاح ایرانی

بهبودى یافتن: استفاده جنگنده ایرانی سلاح ایرانی وزارت دفاع سپاه تانک ایرانی

گت بلاگز وب‌گردی از “تیام” قدرتمند تا “مبارز” چالاک ، تانک ایرانی را بشناسید

سازمان جهاد و خودکفایی ارتش، سپاه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در طول سالهای گذشته از تانک های مختلفی همچون تانک «تیام»، تانک «سبلان»،

از "تیام" قدرتمند تا "مبارز" چالاک ، تانک ایرانی را بشناسید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، سپاه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در طول سالهای گذشته از تانک های مختلفی همچون تانک «تیام»، تانک «سبلان»، تانک «صمصام»، تانک «ذوالفقار» و تانک «مبارز» رونمایی کردند که هر کدام متناسب با الگوبرداری از نوع خاصی از تانک های غربی و شرقی با توانایی هایی فراتر از طرح اولیه ساخته و وارد تناوب دفاعی کشور شده است اند.

در ادامه چهار تانک کشورمان را به صورت اجمالی بررسی می کنیم:

عبارات مهم : استفاده – جنگنده ایرانی

تانک «سبلان» نوع ارتقا یافته تانک ام 47 پاتن است که به علت بهره گیری از توپ سنگین 90 میلیمتری از آن به جهت پشتیبانی آتش در حوزه توپخانه استفاده می شود.

تانک «تیام» که در سال 94 وارد تناوب دفاعی نیروی زمینی ارتش شد از مسافت یاب لیزری، توپ 105 میلیمتری و یک قبضه مسلسل دوشکا با کالیبر 12.7 بهره می برد. در ساخت این تانک از شاسی و عراده های تانک ام 47 و برجک تانکهای سری تی استفاده شده است هست.

تانک «صمصام» نوع ارتقا یافته تانک ام 60 پاتن است که در حوزه سامانه های ارتباطی، سامانه اجرای آتش نسبت به نوع اولیه پیشرفته تر می باشد، همچنین این تانک از توپ 105 میلیمتری، سامانه های مسافت یاب لیزری، هشدار دهنده لیزری، دو جمر فروسرخ و زره واکنشی بهره می برد.

تانک «مبارز» نیز نوع پیشرفته و ارتقا یافته تانک های چیفتن انگلیسی بود که با تغییراتی که در موتور آن اعمال شد، بر قدرت تحرک و چالاکی آن نیز افزوده شد و همچنین سیستم اجرای آتش آن نیز اصلاح یافته و به مسافت یاب لیزری نیز مجهز گردید. «مبارز» نیز همچون تانک چیفتن از توپ قدرتمند 120 میلیمتری استفاده می کند.

منبع:میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | جنگنده ایرانی | سلاح ایرانی | وزارت دفاع | سپاه | تانک ایرانی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz